Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nda hedef Cumhuriyet’in 100. yılında çifte şampiyonluk

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde ilk kez kupayı müzesine götürerek önemli bir başarıya imza atan sarı-lacivertli ekip, gözünü ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi şampiyonluğuna çevirdi. Fenerbahçe, Avrupa Ligi finalinde mağlup ettiği ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile bu kez Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu için kozlarını paylaşacak.

Sarı-lacivertli kadın basketbol takımının genel menajeri Arzu Özyiğit, Avrupa Ligi şampiyonluğu ve Basketbol Süper Ligi’ndeki hedefleriyle ilgili ilgili konuştu.

Uzun yıllardır kurdukları hayali gerçekleştirdiklerini belirten Özyiğit, “En sonunda camiamıza bu kupayı armağan edebildiğimiz için inanılmaz mutluyuz. Fenerbahçe camiası ve başkanımız çok uzun yıllardır bizden bu kupayı bekliyordu. Bunu başarabilmek bize nasip oldu. Dünyanın en büyük spor kulübüyüz. Prag’da maçı Türkiye’de gibi oynadık. Salonun yarısından çoğu Fenerbahçe taraftarıyla doluydu. Böyle bir kupaya sahip olduğumuz için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de kadın basketboluna yapılan ciddi yatırımların karşılığının alındığını vurgulayan Arzu Özyiğit, “Bütçeyle ilgili herkesin sıkıntıları var. Biz de sıkıntılar çekiyoruz. Başkanımız ve yöneticilerimiz çok büyük fedakarlıklar yapıyor. Devamlılığı çok yüksek bir kulübüz. Sporseverlere bunu gösterdik. Başkanımız da ‘Bu işi aldık ve bitirdik’ olarak bakmıyor. Fenerbahçe olduğu sürece kadın basketbol takımı en yüksek çıtada var olacaktır.” diye konuştu.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir