Karadeniz gazında yeni tarih

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazında deprem nedeniyle kısa süreli bir aksama yaşandığını belirterek mayıs başında yerli gazın evlerde kullanılmaya başlayacağını açıkladı.

Bakan Dönmez, Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar ve bakanlık yöneticileri ile dün Filyos Doğal Gaz İnceleme Tesisi’ni ziyaret etti. Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin’den bilgi alan Bakan Dönmez, sahada incelemelerde bulundu. Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi çalışanlarından bazılarının depremzede yakını olduğunu belirten Dönmez, “Burada çalışan bazı işçilerimizin yakınları da depremden etkilendi. Maalesef yakınlarını kaybeden işçi kardeşlerimiz de var. Haliyle binlerce işçimiz bölgeye gitti. Onlar da tekrar geri döndü. Çalışmalara kaldığı yerden devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

İŞ MAKİNELERİ GİTTİ

Bakan Dönmez, iş makinelerinin de bölgeye desteğe gittiğini dile getirerek, “Buradaki yüzlerce iş makinesi arama- kurtarma çalışmalarında bulundu. Orada acil ihtiyacı olan vatandaşımız varken duyarsız kalmak olmazdı. Takvimin erteleneceğini, bazı işlerin aksayacağını öngörerek bütün gücümüzle bölgeye geçtik. Şimdi de kaldığımız yerden daha inanmış ve güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Deprem nedeniyle kısa süreli bir aksama oldu; ama Allah nasip ederse nisan sonu, mayıs başı gibi yerli gazımızı vatandaşımızla buluşturacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir