Burun kaşıntısını önemsemedi, doktora gittiğinde şoke oldu: Acilen ameliyata alındı

Kocaeli’nde yaşayan 3 çocuk babası Osman Nuri Bakıroğlu, yaşadığı burun kaşıntısını önemsemeyerek bir süre hastaneye gitmedi. Zamanla kaşıntısı artan Bakıroğlu, Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’ne muayeneye gitti. Bakıroğlu, yapılan tetkikler sonucu burnunda tümör olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Kulak Burun Boğaz Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Aydın Acar ve ekibi tarafından ameliyat edilen Bakıroğlu sağlığına kavuşturuldu.

‘HEMEN HASTANEYE ALINDI’

‘TÜMÖR BAŞARIYLA ALINDI’

Prof. Dr. Aydın Acar ise Bakıroğlu’nun burun içinde iyileşmeyen burun kaşıntısı olduğunu dile getirerek, “Tümör olabileceğini düşündük. Kocaeli’de zaten tümör teşhisi konmuştu, fakat biz de gerekli tahlil, tetkikleri yaparak emin olmak istedik. Arkadaşlarımızla kesin tanısını koyduktan sonra ameliyat planladık ve 1 gün sonra ameliyata aldık. Tümörü cerrahi sınırlar içerisinde sağlıklı bir şekilde çıkardık. Çeşitli tedaviler eşliğinde hastamızı takibe aldık. Çok şükür hastamız sağlığına kavuştu. Bu gün taburcu ediyoruz, artık Kocaeli’den kontroller için bir müddet hastanemize gelecek.” diye konuştu.

‘NADİR GÖRÜLEN BİR TÜR’

Bu hastada bulunan tümörün çok nadir görülen bir kanser türü olduğunun altını çizen Prof. Dr. Acar, burunda iyileşmeyen yaralar, kaşıntı, kanama olduğunda mutlaka bir hekim kontrolünden geçilmesi gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir