Çalışan emeklilerin 5 bin liralık ikramiyesi bugün hesaplarda olacak

Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye verilmesini de içeren ekonomi ağırlıklı torba kanun teklifi çarşamba günü Meclis’te kabul edildi. Yasanın Meclis’ten geçmesinin üzerine emeklilere verilecek ikramiyenin hesaplara yatacağı tarih merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonların beklediği müjdeyi dün verdi. 5 bin liralık ikramiyeler bugün hesaplarda olacak.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Çalışan emeklilerimizin 5 bin Türk Lirası tutarındaki ödemeleri 29 Aralık Cuma günü banka hesaplarına yatırılacaktır. Gerçekleştirdiğimiz düzenlemenin kıymetli emeklilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİLER DE ALACAK

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı çiftçiler de çalışan emekli sayıldığı ikramiye alamamıştı. Böylece ikramiyeden daha önce kapsam dışı kalan çalışan emeklilerin tamamı faydalanabilecek.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir seferliğe mahsus olmak üzere emeklilere 5 bin lira ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak çalışan emekliler kapsam dışında bırakılmıştı. Tepkilerin ardından çalışan emekliler de kapsama alınarak teklif torba kanuna eklenmişti. Yasanın dün Meclis’ten geçmesinin ardından paraların yarın hesaplara yatırılacağı belirtildi.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir