Hızlı ve Öfkeli Yıldızı Dwayne Johnson 2,8 Milyar Dolar Servetine Rağmen Yardım İsteyince Linç Edildi

Ünlü sunucu Oprah Winfrey ile Hızlı ve Öfkeli filminin yıldızı The Rock lakaplı Dwayne Johnson, sosyal medyada yaptıkları bir paylaşımla herkesin tepkisini çekti. Maui orman yangınları dolayısıyla etkilenen ve zor durumda olan insanlara yardım etmek amacıyla para bağışlamalarını isteyen ikili insanların sinirlerini bozdu.

Tüm dünyanın yakından tanıdığı oyuncu Dwayne Johnson ve sunucu Oprah Winfrey, tüm dünyanın tepkisini çeken bir harekette bulundu.

Maui ormanlarında çıkan yangın sonrası kötü etkilenen ve yardıma ihtiyacı olan insanlar adına, Maui Halk Fonu için bağış isteyen ikili tepkilerin hedefi oldu.

Birlikte 10 milyon dolar bağışlayan ve geri kalan miktar için Instagram ve TikTok üzerinden hayranlarının bağış yapmasını isteyen Oprah ve Johnson, herkesi sinirlendirdi.

Takipçilerinin büyük bir kısmı içinde bulundukları durumda maaşlarıyla bile zar zor geçindiklerini, bunca varlığın arasında bir de kendilerinden destek beklemelerinin yanlış olduğunu söyledi.

Dünyaca ünlü isimler olmasının verdiği bir zenginlikleri olmalarını vurgulayan hayranları, bu isteğin kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

Servetlerinin 2,8 milyar doların üstünde olduğu bilinen Oprah ve The Rock’ın TikTok bağış videosuna yorum yapan Carolina Moreno, ‘İsterdim ama meteliksizim… gerçi siz ikiniz bunu anladınız!’ dedi.

Pek çok kullanıcı, servet içerisinde yüzen ünlülerin durumu iyi olmayan insanlardan bağış istemesi yüzünden sinirlerine hakim olamadı.

Gelen yorumlarda Milyarlarınız var. 100 milyon dolar bağışta bulunsanız da bağış yapmadan önceki kadar zengin olabilirsiniz.”, ’10 milyon, 2 milyarın %0,5’idir, benim %0,5’imi mi istiyorsunuz? İşte 16 dolar geliyor (bunu sana vergi sonrası verdim)’ gibi eleştiriler vardı.

İki oyuncuya tepkiler gelmeye devam ederken, henüz bu konuda bir açıklama yapmadılar.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir