Protez bacak hayali kuran Dünya ailesi gibi İsrail bombardımanında hayatını kaybetti

Bombanın düştüğünü duyduklarını ancak patlama sesini duymadıklarını aktaran görgü tanığı Nail Feyyad “Hastaneye düzenlenen saldırının bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum. Gelişmiş teknolojilere sahipler, top mermilerini istedikleri yere atabiliyorlar. Bana göre burayı kasten bombalamalarındaki amaç hastaneye sığınan yerinden edilmiş Filistinlileri buradan uzaklaştırmak.” dedi.

AİLESİNİ KAYBETMİŞ BACAĞINDAN OLMUŞTU

Hastaneye düzenlenen bu saldırıyı İsrail’in Gazze’deki tüm yaşam belirtilerini yok etme isteği olarak tanımlayan Nasır Hastanesi Genel Müdürü Muhammed Zagut ise “İsrail’in daha önce evlerine düzenlediği saldırıda ailesinden onlarca kişiyi kaybeden ve kendisi de bacağından yaralanan 12 yaşındaki Dünya, hastaneye düzenlenen saldırıda top mermisinin hasta yatağına isabet etmesi sonucu diğer yaralı çocukların gözü önünde hayatını kaybetti. Bu saldırıdan önce sabah saatlerinde hastanedeki yerinden edilmiş Filistinlilerin üzerine de ses bombası atılmıştı. Yaşananlar bize İsrail’in daha önceki hastanelere düzenlediği saldırıları ve bu mekanları boşaltma çabalarını anımsatıyor. İnsanlara kuzeyden çıkıp güneye geçmelerini söylediler ancak şu an güney de hedef alınıyor. Hatta hastaneler de herhangi bir uyarı yapılmaksızın hedef alınıyor ve çocuklar hastanelerde öldürülüyor. İki haftadır Han Yunus’un doğusunda devam eden saldırılarda ne bölge halkına ne de hastaneye herhangi bir saldırı için uyarı yapılmadı.” diyerek Gazze’de güvenli bir yerin olmadığının altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Nasır Hastanesine yönelik saldırıya ilişkin bilgi verdiği açıklamada atılan top mermisinin hastanenin duvarına isabet ettiğini ancak patlamadığını belirtti. Sözcü, “Mermi patlasaydı, büyük bir faciaya sebep olurdu.” ifadesini kullandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir