Soner Yalçın dava açtı: Kılıçdaroğlu ile mahkemede hesaplaşacağız

‘Kılıçdaroğlu’nun medyadaki beslemeleri açıklansın’ çağrımızın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Odatv’ye çamur attı. Kılıçdaroğlu “Odatv’nin geliri nereden onu sorun?” diyerek cevapsız sorularına bir yenisini daha ekledi.

Odatv’nin Kılıçdaroğlu’na yönelik “Hodri meydan! Soru sormayı bırak belge açıkla” çağrısı cevapsız kaldı. Bunun üzerine Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın, Kemal Kılıçdaroğlu’na 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Süreç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da belediye başkanları ile yaptığı toplantıda “Bizim parti içinde konuştuğumuz şeylerin bir kısmı tabi ki aramızda kalmalıdır. Ama köşe yazarları üzerinden parti içi meseleler tartıştırılıyor. Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum” ifadelerini kullanmasıyla başladı.

Odatv, iddialara konu olan gazetecileri tek tek arayıp sordu.

İLGİLİ HABER: Türk Savunma Teşkilatı CHP’den para alan gazeteciler iddiasını ortaya attı… Hepsine açtık, sorduk… Kimler sinirlendi, kimler yanıt vermedi, kimler kabul etti

O isimlerden biri de Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağırel’di. Ağırel bu açıklamalardan sonra kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Ne bir belediye ne bir siyasetçi ne de başka bir kişi bırakın bize yazı karşılığı maaş, para vs. teklif etmeyi yanımıza yanaşma cüretinde bulunamaz. Yeter artık. Kirli hesaplarının ve gerçeğin ortaya çıkmaması için kalemini namus bilen insanları karalamaya çalışan her kim olursa cevabını alır. Şimdi ben çok açık net şekilde Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Bu duruma siz sebep oldunuz.”

Böyle olunca Kılıçdaroğlu da Murat Ağırel’i arayarak açıklamalarda bulundu. Gün içerisinde bir yazı daha yazan Ağırel, Kılıçdaroğlu ile bu konu hakkındaki görüşmesini köşesine taşıdı.

İLGİLİ HABER: Odatv’yi satın alamayan Kılıçdaroğlu Odatv’ye çamur attı…

KILIÇDAROĞLU ODATV’YE ÇAMUR ATTI

Ağırel ile görüşmesinde Kılıçdaroğlu Odatv’ye de çamur atmaya çalıştı. O görüşmede CHP lideri, “Odatv’nin geliri nereden onu sorun? Odatv’den Barışlar niye ayrıldı. Müyesser Yıldız niye ayrıldı. Ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Eskiden Odatv’yi izlerdim bakardım yaklaşık 6 aydır siteyi bile açmıyorum. Çünkü güvenmiyorum yani güvenmiyorum” ifadelerini kullandı.

Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın’a Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sorduk. Yalçın yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“Üzgünüm Kemal Bey aklını kaybetmiş gibi. CHP’yi yıkıma sürüklüyor. 37 yıldır gazetecilik yapan bana bu çamuru attığı için onu hiç affetmeyeceğim, demek koltuk sevdası insanı bu derece kişilik erozyonuna uğratıyor. Koca CHP Genel Başkanı dedikoducu yaşlı teyzelere benzedi, her gün bir tuhaf söz söylüyor. Odatv hesapları her yıl denetime uğruyor ve bunu bilmesine rağmen yalan konuşuyor. Türkiye ve CHP için üzgünüm. 6 aydır Odatv okumuyormuş, daha geçen gün arayı düzeltmek için ne yaptığını kime ne telefon açtığını kendisi açıklasın, ayıptır.”

İLGİLİ HABER: Kılıçdaroğlu beslemesi gazetecileri de açıklamalı… Adaylığı için kimler psikolojik harp yürüttü… 367 milyon nereye harcandı

AÇIKLAMADI DAVA GELDİ

Kılıçdaroğlu söz konusu açıklamaları yapmayınca Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın, Kemal Kılıçdaroğlu’na 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Avukat Feza Yalçın tarafından hazırlanan söz konusu dava dilekçesinde, “Davalının gerçek olmayan iddialar ile müvekkillerimin kişilik haklarına itibarlarına ağır hakaret ve iftirada bulunması neticesinde TMK m.24 ve TTK m.54 hükümlerini ihlal etmesi, TBK m.49, 57 ve 58/1 hükümleri gereğince manevi tazmat talebi” dile getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir